Rama shfaqet duke pastruar fushën e sportit në Vlorë, ‘thumbon’ Lelin: Ato që i mirëmbajnë t’i pastrojnë para se të dalë dielli, se këto pamje janë një turp

Kryeministri Edi Rama është shfaqur duke pastruar fushën e sportit në Vlorë, ndërkohë që ka thumbuar edhe kreun e bashkisë Dritan Lelin. Rama tha se vetëm 3 minuta e ndajnë turpin nga dinjiteti më i zakonshëm, që duhet të ketë një qytet, një komunitet, por edhe një bashki.

Kreu i qeverisë thotë se ata që i mirëmbajnë, duhet t’i pastrojnë para se të lindi dielli dhe njerëzit që kalojnë anash të mos shikojnë këtë turp.

‘Vetem 3 minuta e ndajnë turpin nga dinjiteti më i zakonshëm që duhet të ketë një qytet një komunitet, por edhe një bashki. Ato që vijnë dhe luajnë këtu bëjnë mirë, ti mbledhin dhe të mos i hedhin. Ato që i mirmëmbajnë duhet t’i pastrojnë përpara se të lindi dielli dhe njerzit, shqiptarë, të huaj, që kalojnë anash dhe të mos shikojnë këtë pamje që është një turp.’- tha Rama.

Mazhoranca e ka akuzuar kryetarin e bashkisë Dritan Leli se nuk po bën siç duhet punën e tij, në këtë sezon turistik dhe nuk po u përgjigjet problematikave të qytetit. Sakaq kryeministri Rama ka kërkuar  përjashtimin e Lelit nga PS, pasi ky i fundit refuzoi që të kandidonte si deputet në zgjedhjet e 25 prillit, veprim të cilin Rama e quajti si dezertim nga partia.

M.Q./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Vetingu i politikanëve nga SPAK, mendoni se Basha po sfidon Berishën me këtë propozim?

Komento

Komente

 • Rezi: 17/07/2021 23:55

  Estrada e e ketij idioti dostojevskian nuk ka te sosur. Mire qe ben sikur po mbledh plehra si vullnetar. Fundja mire ben dhe nuk eshte ndonje cudi. Po pse nuk vesh mbrojtese per duart xhanem, perse indukton kulturen e papergjegjshmerise, mos respektimin e masave te higjenes personale? Dhe intimidon apo ironizin bashkiakun lokal. Ne fakt bashkiak i Vlores, Lushnjes, Durresit apo Tiranes, e gjithe vendit eshte po ai, Kryeministri. Java 7 ky 8te ne Vlore. Cfare hipokriti dhe imorali karagjoz.

  Përgjigju
 • Komandanti dhe Mbreti Djell: 17/07/2021 20:12

  Po pse o komandant...Leli do i pastroj ato?? I vure Afdrim Qendron per kete pune...sot e kishe me vete...re vinte pas!! as per te pastruar sdi ai?? Pse doje ta beje kryetar atehere? E vure nenkryetar per pastrimet e punet komunale. Mire e kishe tek rruget. Nje pyetje beji vetes komandant. Ajo ndermarja e pastrim qe mer leket e taksave te bashkise me se merret? Ajo ndermarja e pastrim gjelberimit vec asaj privates Duka, sa punonjes ka?? sa drejtore?? sa here i ke nderuar kot ata te mjere drejtore...edhe profesionist brilant?? Sa buxhet ka vlora per pastrimin o komandant dhe sa eshte ritur nga koha e Shpetimit te Gjikajve deri sot?? Edhe nje te fundit komandant. Mendon se i ka ber mire vlores zgjidhja e zinxhirit te kafazeve qe te dalin ham hamet rrugeve me plehra dhe te denigrojne punen e bashkise qe na sherben ne qe te votuam ty?? Selam o i madh. Te pacim o komandanti

  Përgjigju
 • rezi: 17/07/2021 19:56

  Byrekngrënësit kanë patur kohë sot të komentojnë kryeministrin se kanë qënë në kuvënd e me telefon në dorë kanë bërë detyrën. Se mos kanë dëgjuar Lulin apo Salën. Thirrën për Salën sapo e panë mortjen që u erdhi pa pritur, dhe vazhduan të merren me kryeministrin. Sikur secili nga ne të bëjë si Edi Rama, 5 minuta në ditë pastrim mjedisi, bëni llogarinë...nuk do kishte plehra as në Durrës, as në Peqin, as në Vlorë, dhe do ishim më solidarë me njëri-tjetrin. Të djelë tä mbarë miq, pas kësaj të shtune dhe mblidhni letrat përreth jush!

  Përgjigju
 • Darien: 17/07/2021 17:26

  Ky eshte si te barcaleta mr shoferin e papes. Po ca Rame, dritan Leli e ka ramen pastrus

  Përgjigju
 • Populli: 17/07/2021 16:30

  Ti je qytetar me breza z. Rama.. Problemi eshte se ky vend don kerrbac ne te gjitha fushat…

  Përgjigju
 • tosi: 17/07/2021 16:16

  O Gjigand dil nje here ne Durres nga ura dajlanit deri brenda do shohesh gropa ne rruge , asfalt te gerryer qe lengojne pre 4 vjetesh sikur bashkia ka vdekur. Gropat qe hap ujsjellsi, telecom , etj rrijne deri ne 4 vjet pa u riparuar. Rruga spitalle Shenavlash i ka gropat prej 3 vjetesh pa riparuar Ndermarja e mirmbajtjes se rrugeve dhe trotuareve ne Durres flen gjume. Tek lagja 12 prane ish fab. Bukes gropat e ujrave te bardha kane 5 vjet te bllokuara dhe nje shi 5 min ketu behet det. Trotuaret jane dermuar nga pllakat. Prandaj Durresi do njerez puntore dhe jo ate kryetare qe ke vene

  Përgjigju
  • robi: 17/07/2021 16:39

   Blloqet ndares te trafikut nga ura dajlanit kane mbi 2 vjet qe kane levizur nga vendi dhe rrezikojne shume shoferet por nuk ja vrasin syrin as Kryetares se bashkise qe kalon perdite aty, as nenkryetareve qe sbehen te gjalle ne Durres ,as policise se shtetit, as asaj bashkiake. Mos duhet te vije Gjigandi ti riparoje keto blloqe qe jane thyer e kane levizur nga vendi. E pastaj duam turiste me keto pamje percudnuese te qytetit. Tek Lungomarja e Vollges ne Durres Leshteriku eshte bere mal dhe kenaqen turistet me ato pamje. Sa te hyjsh ne Durres tek ura Dajlanit gropa asfalti te hapur prej vitesh,puseta te gerryera anash. Ndermarja e asfaltimit ne Durres dhe e mirmbajtjes se pusetave anesore dhe trotuareve flen gjume. Ajo duhet te shkrihet dhe te ringrihet me njerez puntore dhe me deshire per te ndryshuar imazhin e Durresit

 • Durrsaku: 17/07/2021 15:29

  Durresi eshte plot ne plena..pse nuk vjen te pastrosh ktu??? Ose hajde shife 1 here ca behet

  Përgjigju
 • Bobi: 17/07/2021 15:28

  Po shko o njeri i degjenerua po shemben ura populli ska qa te haj lere propaganden o familje e degjenerume

  Përgjigju
 • Tyli: 17/07/2021 15:27

  Dje mbasdite te qendra Coin kishin rene nja dy letra, nderkohe nje furistrada kishte parkuar teresisht ne rrugen e bicikletave dhe nje tjeter makine komplete ne zonen pedonale mbi trotuar. Lere Lelin se nuk e shkarkon dot po ktu ne Tirane nuk guxon dot policia te afrohet ne disa vende. Kot te folim se ti je mbyllur ne surrel e sdel nji xhiro nga k lloj agjia Berishes te shohesh cbehet , sa paster eshte apo si parkohet.

  Përgjigju
 • UKU MOMLIT: 17/07/2021 15:04

  Ibrahim bej BIÇAKU,pasi doli nga burgu si kryeministerKUISLING pas Çlirimit te vendit shteti e vuri si pastruesHALESH/NEVOJTORESH PUBLIKE NË ELBASAN PËR SHUMË VITE, deri sa doli ne pension e vdiq. [email protected] NGJAJNË SI DY PIKA UJI.....EdiRamës,si kryeminister ne detyre,KORRUPSIONI MARRAMENDES SHQIPTAR E VURI POSHTË,JA POQI SHPATULLAT TË DYJA PËR TOKË........

  Përgjigju
 • Qytetari: 17/07/2021 14:50

  Zoti kryeminister, ju lutem ne emer te gjithe qytetareve te vlores, vendosni sa me shume kosha plehrash pergjate lungomares sepse po i mbajme plehrat ne duar nga te dya anet e rruges, dhe sa me shume neper lagje, ta mirembajme qytetin tone per te ardhmen e femijeve tane! Flm

  Përgjigju
 • Urimi: 17/07/2021 14:43

  1. Plehrat mblidhen me doreza 2. Duhen pastruar plehrat ne gjuthe Shqiperine:qytet,fshat,mal,fushe,det,pyje,liqene,lumenj... Nuk ngeli tek fusha e futbollit .... Edhe ajo duhet e paster,POOOO...R kur ka mbuluar m....gjithandej ,mos shiko vetem nje cep te vogel ,por shikoje gjithe m....

  Përgjigju
 • Ppp: 17/07/2021 14:41

  Leli eshte zgjedhur nga populli por meqe je ne vlore komento pak kadastren dhe lere bashkine

  Përgjigju
  • Fhd: 17/07/2021 20:36

   Bravo!

 • Jok: 17/07/2021 14:25

  Gjoja veprim qytetar, por me mesazh politik mbrapa. Pffff. Vete i ve, vete nuk i do me, edhe ne heqim picirin e ky do ke dale i mirw.

  Përgjigju
 • Edi Jorgji: 17/07/2021 12:58

  Cdo me fuse dhe mua ne burg ky per faj te lelit. Cmu desh dhe mua drejtorlleku bo bo bo

  Përgjigju
  • Egon V: 17/07/2021 20:52

   Po ja une kam ngrene 5 vjet burg dhe ja ku jam, skam bere nje dite burg,, biles u bera dhe drejtor.

  • Teatri i Vlores si Teatri i Tiranes: 17/07/2021 20:31

   Mos u merzit...do kesh ter byrone e partise aty. Do beni mbledhje njelloj si perball Teatrit. Do kesh dhe Fate Velajn per kshilltar kulturor. Protestoni te ter. Ose hap Teatrin ose largohu

  • Ervis Caushi: 17/07/2021 18:52

   O vlla po ke vllain ti ore pse trembesh.ja te dale zani se do e marim prap pushtetin.se ne jemi me ideale vlla. Roft ed leka.

  • Franko Muca: 17/07/2021 17:31

   Vetem mos me ardhshin per sherbim prove se nuk ja heq byrzylukun

  • Ilir Metaj Vlonjati: 17/07/2021 17:29

   Meta,Meta e verteta

  • Anduel: 17/07/2021 13:42

   Po c'tu desh vertete o idiot.

  • taulla: 17/07/2021 13:19

   Ri urt orte.mbaje veten.burgu per bura esht

 • Vali: 17/07/2021 12:25

  I vetmi kryeminister i Shqiperise ka qene Mehmet Shehu. Burre shteti dhe menaxher i jashtezakonshem. Keta te tjeret jane per gallate

  Përgjigju
 • Mashtrues: 17/07/2021 12:22

  Gërmo tare gëro, aty e kam qenin e ngordhur unë..Leli është doktor i shkëlqyer, ti vetëm nji copë mashtruesi

  Përgjigju
  • Lexuesi: 17/07/2021 12:54

   Po ca dreqin do në bashki ky kur qenka doooktor i shkëlqyer, apo mbushen xhepat me kollaj të bashkija...

 • Cole: 17/07/2021 12:16

  Lere Lelin të fleri gjum... Vet ja poftise Vlorës një badakci në krye të bashkisë.

  Përgjigju
 • Pallmall: 17/07/2021 12:09

  Ky eshte mandati I armikut te brendshem se te jashtem nuk ka me... edhe voltana e presidenti qe Ishin mbaruat pune me to... lulin e kemi sorrosian tonin... tani jam I sigurt qe fajin e ka administrata se si shume po rrine rehat me ato rrogat qe ne 8 vite i ke rrit plot 0 here...

  Përgjigju
 • Berti: 17/07/2021 12:01

  O Edi po ai legeni ka vdekur o vlla.po mandatin e dyte te ngelet ty turpi qe e vure ama.Ajo rrjeta e telit aty ka nje vit e shqyer dhe mortjemadhi bashke me ate legenat qe ka perreth nuk e mer mundimin ta rregullojn

  Përgjigju
 • goni: 17/07/2021 11:52

  po ato shkurret e qendres ne tirane kir do i heqe ai tipi mga ura vajgurore qe bo si tirons?

  Përgjigju
  • Populli: 17/07/2021 13:21

   Nga diesel bridge hagaga

 • Andivl: 17/07/2021 11:42

  Po Afrim qendron per ca e cove ne vlore, se eshte dhe nenkryetari per kete, sdo dali krietari bashkis te pasteoj plehrat e te papergjegjshmeve.

  Përgjigju
 • Kafexhiu: 17/07/2021 11:41

  Kryeminister pa turp fare Rama. Ne vend se te merren me ndonje pune edhe te bashkpunoojne sic i ka hije. Rrine e bejne kunja me njeri tjetrin. A thua Lelin nuk e vendosen vete aty ne Bashki. Tani bejne sehir vetem sa per te shtyre veren ne vend qe te adresojne problemet e verteta te vendit....!!!

  Përgjigju
 • Holesia: 17/07/2021 11:34

  Bravo i qofte dritan lelit se kujton rama dhe tipa si puna ktij se njèrezit jan te gjithe lepirsa sic kan ata per rreth cdo dite . Dhe kur e shofin nje qe s ju lepihet fillojne bejn kshu veprimesh ngaqe ju ik mendja se jan mesuar vetem me lepirsa

  Përgjigju
  • Sadiku: 17/07/2021 12:32

   Leli eshte nje zotni burre shiko Platent Ndrecen qe e promovove nje kryehajdut, dhe ate Afrim Qendro n qe e fute ne burg dhe e bere nenkryetar×

Lajmi i fundit

John

Fatos Tarifa: Kush e futi Shqipërinë në NATO? Pse pretendimi i PD dhe Berishës është një mashtrim i madh publik