Raporti i Dick Martyt në Këshillin e Evropës, ish ushtaraku i UÇK për Report Tv: Vendimet e fundit janë në rrugë të mira e të drejta! Vlerësim i lartë për Ramën

 

Xhevdet Qeriqi, ish ushtarak i UÇK-së është shprehur pozitiv lidhur me raportin e Dick Marty-t i cili do të dërgohet nesër në Këshillin e Evropës.

Ai vlerësoi grupin e Ramës dhe Kuvendin e Shqipërisë për këtë nismë.

‘Unë e vlerëoj lartë e grupit Rama dhe Kuvendit të Shqipërisë për nxjerrjen e rezolutës së fundit. Xhevdet Qeriqi ish ushtarak i UÇK

Mendoj se vendimet e fundit janë në rugë të mirë dhe të drejtë dhe shpresoj që Këshilli i Evropës ta vlerësojë. Ne kemi kundërshtuar arrestimin e ish ushtarakut të UÇK ashtu sikurse dhe raportin e Dick Marty-t.’- tha ai. 


Lajmi kryesor:

Akuzat e rënda ndaj UÇK, Rama i drejtohet nesër në 15:30 Këshillit të Evropës, kërkohet anulimi i raportit të Dick Marty


G.MO/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Basketboll/ Teuta mposht Tiranën dhe merr kreun, Besëlidhja kërcënon durrsakët! Vllaznia s'di të fitojë

Basketboll/ Teuta mposht Tiranën dhe merr kreun, Besëlidhja kërcënon durrsakët! Vllaznia s'di të fitojë