Naim Murseli pranon në polici se porositi vrasjen e gruas së tij: 15 mijë euro para vrasjes, 15 mijë pas

Naim Murseli pranon në polici se porositi vrasjen e gruas së tij: 15 mijë euro para vrasjes, 15 mijë pas

1701451567_liridonamurseli.png

Foto: Naim dhe Liridona Murseli

Mediat kosovare kanë dhënë detaje të reja në lidhje me vrasjen e Liridona Murselit, mbrëmjen e 29 nëntorit 2023.

Sipas tyre, Naim Murseli, ish-këshilltari i Behgjet Pacollit, i cili ishte bashkëshorti i viktimës, ka pranuar para hetuesve se e ka porositur vrasjen e gruas te i dyshuari Granit Plava.

Burime të “Betimi për Drejtësi” bëjnë të ditur se i dyshuari Murseli ia kishte dhënë të dyshuarit Plava, 15 mijë euro para vrasjes, e 15 mijë të tjera do t’ia jepte pas kryerjes së veprës.

Dy të dyshuarit janë dërguar në mbajtje për 48 orë. Lajmin e ka konfirmuar prokurorja Besa Limani, e cila tha se pas intervistimit, dy të dyshuarit janë dërguar në mbajtje. Edhe  Granit Plava e ka pranuar para prokurores se është Murseli ai që e ka paguar ta kryejë vrasjen. 


Lajmi kryesor:

Kosovë/ Ish këshilltari i Pacollit arrestohet për vrasjen e gruas, pranon se porositi krimin! Në pranga dhe nipi i tij e ekzekutori: Më premtoi 30 mijë euro


K.M/S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Punimet për linjën hekurudhore, sot në orën 22:00 bllokohet qarkullimi automjeteve në Rrashbull! Mjetet do duhet të përdorin aksin Tiranë-Durrës

Punimet për linjën hekurudhore, sot në orën 22:00 bllokohet qarkullimi automjeteve në Rrashbull! Mjetet do duhet të përdorin aksin Tiranë-Durrës