Raportuesja e Shqipërisë në PE përshëndet procesin zgjedhor ne vendin tonë: Aktorët politikë të vazhdojnë rrugën drejt BE-së

Raportuesja për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Isabel Santos ka përshëndetur procesin e zgjedhjeve parlamentare në vendin tonë.

Në një shënim në Twitter, Santos shkruan se tani është koha që politikanët shqiptarë të vazhdojnë rrugën drejt Europës.

“Përgëzime për njerëzit e Shqipërisë për një proces zgjedhor që pavarësisht pandemisë Covid19 ishte i organizuar mirë. Tani është koha që të gjithë aktorët politikë të lëvizin përpara dhe së bashku të vazhdojnë rrugën drejt BE. Paç fat Shqipëri!,”-shkruan Santos.


Lajmi kryesor:

Zgjedhjet në Shqipëri, BE: Procesi gjithëpërfshirës dhe i mirëorganizuar nga KQZ! Palët të respektojnë rezultatin


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të bëhet me detyrim vaksinimi kundër COVID-19?×

Lajmi i fundit

John

COVID/ Punëdhënësit në SHBA humbasin durimin me të pavaksinuarit, imponojnë rregulla për t'i detyruar të vaksinohen