Rasti me COVID-19 te Bylisi, Egbo: S’ka shans të luhet nëse ka edhe lojtarë të tjerë pozitiv

Rasti me COVID-19 te Bylisi, Egbo: S’ka shans të luhet nëse ka edhe lojtarë të tjerë pozitiv

Trajneri i Tiranës, Emanuele Egbo, do të jetë nesër kundërshtari i Bylisit. Ai thotë se nuk ka shans që ndeshja të luhet në rast se futbollistë të tjerë të skuadrës së ballshit rezultojnë pozitiv:

“Në qoftë se do të dalin negativë nuk do të kemi frikë, po dolën pozitivë, besoj se ndeshja nuk do të zhvillohet. S’ka shanse të luhet po dolën shumë lojtarë pozitivë. Është Federata dhe klubet që do të vendosin. Të presim rezultatet.”

Një nga pesë takimet e javës së 27 të Superligës është Bylis-Tirana. Superliga do të rikthehet pas gati tre muajsh pushim, ndërsa ky takim rrezikon të mos zbvillohet.

Ndër të tjera trajneri i Tiranës thotë: “Po presim vendimin e Federatës. I janë bërë teste të gjithë ekipit, më pas do të shikojmë si do të veprojmë. Kështu që presim deri në momentin e daljen e rezultateve. Edhe lojtarët do të kenë pak frikë. Mund të jetë takuar me të gjithë, duhet kontroll që mos përhapet. Këtë frikë kishim të gjithë, se çfarë do të ndodhë në qoftë se infektohet një lojtar.”

 


Lajmi kryesor:

Një futbollist i Bylisit pozitiv me koronaviurs, pritet përgjigjet e testimeve për skuadrën! Trajneri i Tiranës: Lojtarët kanë frikë! (VIDEO)


Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë