Rezonanca në Urgjencën e QSUT e prishur, reagon Qëndresa Qytetare: SPAK të zbarkojë dhe atje

Rezonanca në Urgjencën e QSUT e prishur, reagon Qëndresa Qytetare: SPAK të zbarkojë dhe atje

1720617281_qsut.JPG

Qëndresa Qytetare ka reaguar lidhur me aparaturën e rezonancës në QSUT prej dy javësh nuk është në funksion.

Në një reagim në rrjetet sociale, QQ shkruan se SPAK të zbarkojë në QSUT.

“Aparatura e rezonancës në QSUT prej dy javësh nuk është në funksion, duke bërë që mijëra pacientë ti drejtohen reparteve të tjera ose tek klinikat private, shumica prej të cilave janë të shefave të reparteve dhe mjekëve të QSUT.  Ky është një skandal i paprecedentë dhe dëshmi e pazarit me vdekjen në dyert e spitaleve tona, ku paratë shkojnë për PPP dhe rikonstruksion e dhe jo për të shpëtuar jetët e shqiptarëve.  Prishja e aparaturës së rezonancës është një sëmundje e vjetër në QSUT, por kura nuk i gjendet qëllimisht. Qëndresa  Qytetarë kërkon që SPAK të zbarkojë urgjentisht në zyrat e QSUT dhe të ndalojë gjenocidin me taksat dhe jetët e shqiptarëve. Protestat  përpara Ministrisë së vdekjes nuk do ti ndalim deri sa të kthehet në një Ministri të Jetës”, thuhet në reagim.


Lajmi kryesor:

Ekskluzive/ Aparatura e rezonancës në Urgjencën e Re në QSUT prej 2 javësh jashtë funksionit! Probleme edhe gjatë vitit, pacientët shkojnë te Neurologjia


S.B/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Kundërshtuan forcat e policisë, shoqërohen 3 persona në komisariatin e Vlorës (VIDEO)

Kundërshtuan forcat e policisë, shoqërohen 3 persona në komisariatin e Vlorës (VIDEO)