Reagon Skënder Gjinushi për Shqiptarja.com pas vendimit të Metës: Dekret nul!

Skënder Gjinushi e ka mësuar përmes mediave lajmin se presidenti Ilir Meta ka kthyer pas emërimin e tij në krye të Akademisë së Shkencave. Nuk kishte dijeni për mosdekretiin e emërimit të tij, deri në momentin kur gazetarët e Shqiptarja.com e telefonuan për t'i marrë një prononcim. 

"Meta vazhdon të nxjerrë dekrete nul", tha Gjinushi për Shqiptarja.com, duke shtuar se "Meta nëpërmjet dekreteve nul vazhdon të anulojë zgjedhje".

G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të rikthehen studentët në auditore dhe t'i jepet fund mësimit online?

Komento

Komente

 • Hinglateri: 12/07/2019 18:49

  Per krytar akademie kanditarura me Ire Nard Moka ose Flamur Noka

  Përgjigju
 • Daku: 12/07/2019 12:17

  Po nuk u zhduk rraca jote dhe e spartak brahos me shok nuk behet Shqiperia....pike

  Përgjigju
 • Lepuri HAJDUT nga Skrapari , bén "Cubin" me LABIN e VLORÉS: 12/07/2019 12:11

  HAJDUTI i THESARIT té SHTETIT né KRRABÉ , po bén si i 'Forté' , por qé shumé shpejt e pret BURGU né REÇ ose GUANTANAMO , sepse paraqet "REZIKSHMÉRI" tejet tè LARTÉ ,pér SHOQÉRINÉ BOTÉRORE , prandaj edhe AMERIKANÉT , DASH , FBI , CIA , NSA , DEA , e kané futur SURRATIN e kétij KRYEHAJDUTI né FAQET e para , té PERSONAVE ME RREZIKSHMÉRI shumé shumé shumé té madhe , pér GLOBIN dhe BOTÉN!!!!!!!!!!!!!!

  Përgjigju
  • turi: 12/07/2019 17:26

   nuk esh na vlora Gjinushi po na tepelena.

 • mimoza: 12/07/2019 12:04

  ...dhe ju vazhdoni te shkelni ligjin. Turp per nje akademik,,,por jo per nje politikan. jeni mesuar te beni vec lemsh per interesa personale. Njerez pa personalitet

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Silva Caka drejt PS-së? Bushati: Të gjithë janë të mirëpritur! LSI është parti shtëpiake, nuk na merr dot asnjë socialist