Reali i Madridit rikthehet te
fitorja, mund ekipin e De Biasit

Reali i Madridit rikthehet te<br />fitorja, mund ekipin e De Biasit
Dygolëshi i Dani Ceballos në ndeshjen e parë si titullar i jep Real Madrid fitoren ndaj Alavesh të De Biasit.

Në stadiumin “Mendizorroza” gjithçka ka ndodhur në pjesën e parë. Ceballos ka shënuar fillimisht në minutën e 10-të dhe Real po e dominonte fraksionin e parë por Alavesh barazon me një gol spektakolar me kokë nga Manu Garcia.

Megjithatë ishte dita e Ceballos që në minutën e 43-të shënon golin e fitores. Në pjesën e dytë Alavesh godet dy herë shtyllën edhe Real pati raste të pastra por rezultati nuk ndryshoi Alavesh 1 dhe Real Madrid 2.

De Biasin e pret një punë e madhe në bankinën e Deportivo Alavesh.

dy.b/shqiptarja.com

A mendoni se protestat mund ta forcojnë pozicion politik të PD-së?

×

Champions League/ Juventus monumental, me dhjetë lojtarë përmbys 2-3 Leipzig! Lille mposht Real Madridin, Aston Villa fiton me Bayern! Shënon Gjimshiti, tri pikë Liverpool