Reali në Botërorin e Klubeve, Carlo Ancelotti: Fjalët e mia u keqinterpretuan

Reali në Botërorin e Klubeve, Carlo Ancelotti: Fjalët e mia u keqinterpretuan

Carlo Ancelotti

Carlo Ancelotti ka reaguar pasi fjalët e tij u keqinterpretuan dhe lajmi se Real Madrid nuk do marrë pjesë në Kupën e Botës për Klube në 2005 u pa si fakt i kryer.

Pas këtyre keqkuptimeve, italiani i Real Madrid ka sqaruar të vërtetën, me Realin që do jetë pjesë e këtij eventi.

"Në intervistën time për ‘Il Giornale’, fjalët e mia për Botërorin e Klubeve nuk janë interpretuar siç duhet", tha Ancelotti.

Për këtë deklaratë ka reaguar dhe vetë klubi “Los Blancos”, duke thënë: “Nuk ka pasur kurrë dyshime, ne do të jemi në Kupën e Botës dhe jemi krenarë që luftojmë për të fituar trofe për fansat tanë."

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ 'Dashninë tënde zemra kurrë s'ka me harrue', një ditë para ndeshjes tifozët e Kombëtares 'djegin' Dortmundin

VIDEO/ 'Dashninë tënde zemra kurrë s'ka me harrue', një ditë para ndeshjes tifozët e Kombëtares 'djegin' Dortmundin