Receta e gjysheve, Gjellë me patate dhe salcë, shije fantastike nga zonja Albana

Gjellë me patate dhe salcë domate

Përbërësit:

  • 1 kg patate
  • 2 qepë
  • 2 lgj salcë domate
  • 1 spec i kuq
  • Kripë, piper, rigon

Përgatitja:

Kaurdisim qepët e prera në kubikë me yndyrë, shtojmë patatet e prera në kubikë mesatare, specin e kuq si dhe salcën e domates. E mbulojmë sipërfaqen me ujë, rregullojmë shijen me kripë dhe erëza dhe e lemë gjellën të gatuhet.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?



×

Lajmi i fundit

VIDEO/ 'Me një këmbë' në finale, Mourinho detyron Kumbullën të shkojë në Budapest

VIDEO/ 'Me një këmbë' në finale, Mourinho detyron Kumbullën të shkojë në Budapest