Reforma e pagave, 95 vota pro për rritjen e rrogave për deputetët, qeveritarët dhe institucionet e kushtetuese! 97 për rritjen e pagave në administratë

Reforma e pagave, 95 vota pro për rritjen e rrogave për deputetët, qeveritarët dhe institucionet e kushtetuese! 97 për rritjen e pagave në administratë

1685019208_97votime.jpg

Kuvendi ka miratuar sot të treja projektligjet për reformën e pagave në institucionet kushtetuese dhe administratën publike.

Kuvendi ka miratuar me 93 vota ndryshimet në ligjin për  “statusi i gjyqtarëve dhe prokurorëve”, që rrit pagat e tyre. Miratimi i ligjit kërkonte shumicë të cilësuar 84 vota.

Ligji për pagat në institucionet kushtetuese u miratua me 95 pro, 0 abstenim, 3 kundër, 5 nuk morët pjesë në votim.

1685019044_votim.jpg


Lajmi kryesor:

Në Kuvend miratohet rritja e pagave për administratën, deputetët dhe qeveritarët! Rama: Ngjitemi në nivelin e lartë të rajonit! PD: Jemi vonë


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

A mund të nxiheni ose digjeni nga dielli edhe në hije?

A mund të nxiheni ose digjeni nga dielli edhe në hije?