POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Refuzimi i Cakajt si ministër i Jashtëm, Tritan Shehu për Report Tv: Vendimi i Metës, i argumentuar. Qeveria e dështuar dhe shkërrmoqur

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu është shprehur për Report Tv se presidenti Ilir Meta i ka të gjitha argumentet për mosdekretimin e kandidaturës së Gent Cakajt për të qenë në krye të Ministrisë së Jashtme.

Shehu u shpreh për Cakajn se ishte një kandidat me staturë të dobët dhe se opinionet e dhëna prej tij  për ndryshimet e kufirit territorial Kosovë-Serbi shkojnë paralelisht me qëndrimet e Beogradit.

“Deklaratat e tij bien ndesh me interesin tonë kombëtar dhe politikat e BE-së në rajom, si dhe me politikën e jashtme të Shqipërisë në gjithë këto vite”, u shpreh më tej ai.

Deputeti demokrat e përmbylli duke thënë se qeveria e PS-së është një qeveri e dështimit dhe shkërrmoqjes.

a.s./r.k.
Komento

Komente

  • Hingkateri: 10/01/2019 16:39

    I ja bete mure preshi jetij Tritanit ndaj presh presh qe ti zere by... lesh

    Përgjigju