POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Refuzimi për Cakajn, Balla: Meta u kthye në kryetar alternativ opozite

Taulant Balla, kryetar i grupit parlamentar të PS

Kryetari i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla akuzon presidentin Ilir Meta se po bën rolin e opozitës duke përdorur institucionin e Presidencës në kthimin e propozimit për emërimin e Gent Cakajt ministër të Jashtëm, ndërsa sot me tone të ashpra sulmoi kryeministrin Edi Rama. Sipas Ballës, kreu i shtetit nuk mendon më për Kushtetutën dhe dinjitetin e institucionit që përfaqëson, por për lidershipin e opozitës. 

Presidenti nuk mendon më as për Kushtetutën, as për dinjitetin e institucionit, po për lidershipin e opozitës! Ai sot ngriti flamurin e kryetarit imagjinar të opozitës në Presidencë dhe sulmoi kryeministrin me te gjithe librin e Shqupit dhe LSI-se bashke. Fatkeqesisht ky eshte Ilir Meta, nje president i votuar nga ne per te perfaqesuar edhe opoziten (me votat ne dispozicion dhe pa PD ne salle, ishte e vetmja zgjedhje per te mos e çuar vendin ne kaos institucional), tanime i kthyer ne kryetar alternativ opozite.

Taulant Balla, kryetar i grupit parlamentar të PS

l.q.
Komento

Komente

  • Cimi: 12/01/2019 01:56

    Kjo flet dhe ky kokeqoshe

    Përgjigju
  • Hinglateri: 11/01/2019 14:42

    President i bllokut.. a Dritan Prifti kur nuk ja q... n...deri ne fund

    Përgjigju