Rekord reshjesh në Tiranë, shiu i 2 muajve ra për 30 minuta sot në rrugët e kryeqytetit

Rekord reshjesh në Tiranë, shiu i 2 muajve ra për 30 minuta sot në rrugët e kryeqytetit

1654783480_1654782710moti7.jpeg

Për 30 minuta mesatarisht sot ka rënë sasi reshjesh e barabartë me 2 muaj. Sasia e reshjeve ka qenë 22 milimetra për metër katror.


Lajmi kryesor:

Rekord reshjesh në Tiranë, 22 litra për metër katror, Lana del nga shtrati! Shqipëria 'pushtohet' nga moti i keq, rrufe të frikshme në Sarandë dhe Malësi të Madhe, ndërron jetë 1 person


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Charles III pritet të vizitojë Francën dhe Gjermaninë, vizitat e para shtetërore si monark i Mbretërisë së Bashkuar

Charles III pritet të vizitojë Francën dhe Gjermaninë, vizitat e para shtetërore si monark i Mbretërisë së Bashkuar