Reme Lala dha dorëheqjen nga listat e PS për t'u zëvendësuar nga Halit Valteri? Flet ekskluzivisht deputeti

Halit Valteri dhe Reme Lala

Dy ditë më parë u njoftua se deputetja Reme Lala, e cila pritej të garonte në zgjedhjet e 25 Prillit nën siglën e PS, dha dorëheqjen papritur, lajm i cili u konfirmua nga vetë deputetja në një prononcim për Report TV.

Ndërkohë që mendohet se arsyeja e largimit të deputetes Lala është fakti se PS pritet që Paskuqan në Tiranë të kenë kandidat, deputetin e opozitës se re Halit Valteri.

I kontaktuar nga Report Tv vetë Valteri ka thënë se është në pritje dhe ende nuk është konfirmuar asgjë.

K.T./B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është rimëkëmbur ekonomia juaj familjare pas vështirësive të hasura gjatë pandemisë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Kadilli: Manifesti Politik për Ringritjen e PD të konsiderohet si dokument politik për ndryshimet statutuore në parti