RENEA bllokon makinat super luksoze në Elbasan, sekuestrohen 15 mjete! Shoqërohen 30 persona (FOTO)

RENEA bllokon makinat super luksoze në Elbasan, sekuestrohen 15 mjete! Shoqërohen 30 persona (FOTO)

Disa nga makinat e sekuestruara

Efektivë të RENEA-s në Elbasan kanë ushtruar dhjetëra kontrolle në biznese, automjete dhe banesa, pasi kishte të dhëna se qëndronin elementë kriminalë.

Kontrolli ka nisur në orët e pasdites së djeshme, për të vijuar deri në orët e vona të natës, ku janë bllokuar plot 15 makina luksoze të llojeve të ndryshme.

Policia e Elbasanit ka konfirmuar se mbrëmjen e djeshme janë bërë 171 kontrolle të mjeteve luksoze, nga të cilat janë shoqëruar në Komisariat, për verifikim; kanë kontrolluar 285 persona, 30 nga të cilët janë shoqëruar në Komisariatet e Policisë, për veprime të mëtejshme. Gjithashtu janë kontrolluar 9 ambiente të ndryshme, në të cilat nuk u konstatuan veprimtari apo sende të kundërligjshme.

M.Q./G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Anonim: 27/07/2022 21:05

    I kan lajmeruar pa merak.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

'Vllaznia ka lojtarët më të mirë në Superligë', Migen Memelli para ndeshjes me kryesuesit: Kemi tre rikthime, na penalizon kalendari

'Vllaznia ka lojtarët më të mirë në Superligë', Migen Memelli para ndeshjes me kryesuesit: Kemi tre rikthime, na penalizon kalendari