RENEA kontrolle me helikopter në malet e Pukës për drogë, zbulohet një parcelë me kanabis! Efektivët zbresin me litar në terren

RENEA kaq zhvilluar kontrolle dhe monitorim nga ajri me helikopter në malet e Pukës për të zbuluar parcelat e mbjella me drogë. Gjatë monitorimi është zbuluar një parcelë me kanabis në një terren tepër të vështirë në zonën e Gjegjanit të rrethit Pukë.

Me identifikimin e parcelës, policia nisi operacionin e koduar  "Qafa e Helmit”. Për shkak të terrenit malor të thepisur dhe të pyllëzuar, forcave RENEA u është dashur që të zbresin në zonë me litra nga helikopteri dhe më pas të kalojnë rrugë tepër të vështira për të çarë shkurret duke vënë në rrezik edhe jetën e tyre.

Në parcelën e zbuluar, ishin kultivuar bimët kanabis në tokë dhe në kubikë. Pas asgjësimit të parcelës policia vijon veprimet për identifikimin dhe kapjen e personave të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

I.K./LR/Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?

Komento

Komente

 • zjarr: 05/08/2021 21:56

  po kereni ta djege zjarri dhe ate ... vec na thoni kur te bjere qe te shkojme ta shuajme ...

  Përgjigju
 • Shteti: 05/08/2021 19:00

  Paska akoma helikopter shteti ??? Se sikur than qe nji tfunit kena

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

‘Ethet’ për një karrige në Bundestag, sfida e një shqiptari që kandidon për CDU: Edhe pa Merkel do jemi njësoj