Reperi shqiptar viziton krerët e UÇK-së në Hagë: Disa djem që dikur me armë morën rrugën për ta çliruar Kosovën, tani po rrinë në burg

Reperi shqiptar viziton krerët e UÇK-së në Hagë: Disa djem që dikur me armë morën rrugën për ta çliruar Kosovën, tani po rrinë në burg

Mozzik

Reperi i njohur shqiptar, Gramoz Aliu me emrin e artit ‘Mozzik’, ka shkuar së fundmi në Hagë ku ka vizituar krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës të cilët po gjykohen nga Dhomat e Specializuara të Gjykatës Speciale në Hagë.

Reperi publikoi në rrjetin social Facebook një foto të realizuar para Gjykatës Speciale, teksa në mbishkrimin e bërë shprehet se krerët e UÇK-së që dikur morën armët për të çliruar Kosovën, sot po e paguajnë shtrenjtë çmimin e lirisë/

Shkrimi i tij i plotë:

“Vizita në burg te Kadri Veseli është një rrugë pikëlluese në një peisazh të errët, ku drita e lirisë shuhet në prangat e mbylljes.

Në këtë vend të ndaluar, emocionet e humbjes dhe shpresës përplasen në një përjetim të thellë të vuajtjes së njeriut, duke përforcuar nevojën për drejtësi dhe për një të ardhme më të ndritshme.

Vallai Kadria o burrë amo burrë burrë ata që e njofin e njofin.

Disa djem atëherë me disa armë që morën rrugën për me çliru Kosovën , po rrinë në burg .

Po e paguajnë shumë shtrenjtë çmimin e lirisë .

E dhimbshme , e trishtë se në çfarë horizonte është lakuar lufta e pastërt e UÇk-së .

Lutem që rinia,brezi i ri të informohet me historinë e shtetit tonë më shumë , me luftën me lirinë dhe me gjithçka që po kalojmë.

Biseduam shumë gjëra frymëzuese e besa edhe qeshëm shumë së bashku.

Të fala keni të gjithë !

Zoti iu dhashtë shëndet e forcë ta mbroni këtë rrugëtim të lirisë të shtetit tonë Kosovë.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Paris 2024/ Ministrja franceze e sportit lahet në lumin Sena dy javë para Lojërave Olimpike

Paris 2024/ Ministrja franceze e sportit lahet në lumin Sena dy javë para Lojërave Olimpike