Report Tv shkon në Pukë, italiani u regjistrua për 3 netë në hotel por fjeti vetëm 2! Natën e fundit nuk u kthye! Flet personeli

Report Tv ka udhëtuar drejt Pukës, pranë hotelit ku ka qëndruar biznesmeni italian Davide Pecorelli, për dy netë me rradhë, par se makina që kishte marrë me qira të gjendej e djegur.

Ai ka mbërritur në datën 4 janar në Pukë rreth orës 9 e 30 të darkës, ku është e bërë edhe regjistrimi në hotel Puka në qender të qytetit. Ai ka qëndruar në hotel edhe gjatë ditës 5 Janar, ndërkohë që në datën 6 janar nuk është paraqitur.

Report Tv ka komunikuar edhe me personelin që i ka shërbyer italianit, por ato shprehen se gjatë qëndrimit në hotel ai vetëm ka fjetur, dhe ka konsumuar nje kafe me datën 5 janar në mëngjes, por nuk është se ka zhvilluar biseda të shumta me personelin.

Siç shihhet edhe në regjistrin që Report Tv siguron, data 6 janar është e shënuar me vizë sipër pasi ai nuk ka ardhur. Burime pranë grupit hetimor në Policinë e Pukës, mësohet se djegia e makinës është vërtetuar se është aksidentale ndërkohe që tashmë ngelet vetëm të dalin përgjigjet e analizës së ADN sa i takon kockave të gjetura në makinë.


Lajmi kryesor:

Italiani gati 2 javë i zhdukur, në makinën e djegur në Pukë u gjet skeleti pa shenja dhune! Hetuesit shqiptarë: Zjarri aksidental! Zbardhen lëvizjet në Pukë


Be.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket efikase goditja e korrupsionit nga SPAK edhe në nivelet më të larta të zyrtarëve?×

Lajmi i fundit

John

Vonohet avioni, dhjetëra qytetarë presin me orë në Itali, denoncimi në Report Tv: Kemi që në mëngjes këtu, s'kemi asnjë përgjigje