Vrasja në Mirditë/ Report Tv siguron ekspertizën: Eri Zefi u ekzekutua me 6 plumba, 4 në kokë

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga vrasja e Eri Zefi, 34-vjeç, 6 ditë më parë në  fshatin Zallë Xhuxhë në Fan të Mirditës. Report Tv ka siguruar eskpertizën mjeko-ligjore, ku thuhet se i riu u ekzekutua me 6 plumba, 4 prej të cilëve e kanë kapur në kokë ndërsa 2 të tjerët në gjoks.

Ndër të tjera në trupin e viktimës nuk janë konstatuar shenja dhune  dhe vrasja rezulton të ketë ndodhur gjatë natës pikërisht në vendin ku është gjetur trupi i viktimës. Gjë kjo që konfirmon se autorët ose autori e ka marrë viktimën deri në pikën ku gjet i vrarë dhe më pas ka kryer ekzekutimin duke dashur të humbësin edhe gjurmët për shkak të terrenit të thyer dhe jo të populluar.

Viktima u gjet i vrarë rreth orës 16:00 të së mërkurës në një zonë të pyllëzuar 50 metra larg rrugës së Kombit. Ka qenë një banor i zonës i cili ka pikasur trupin e viktimës në një kanal dhe menjëherë ka njoftuar policinë në lidhje me ngjarjen. Në vendin e ngjarjes nuk janë gjetur gëzhoja plumbash çka ka vështirësuar punën e hetuesve.

Eri Zefi është vëllai i Ndue Zefit, ky i fundit në shkurt të këtij viti ka vrarë fqinjin e tij 45-vjeçarin Martin Ndreca, pas një sherri banal. Kjo ngjarje ka ngritur dyshimet se vrasja e Eri Zefit ditën e sotme mund të jetë kryer për shkaqe hakmarrje nga të afërm të viktimës që vëllai i tij la më 24 shkurt të këtij viti.

Ora 12:23
U gjet i vrarë në një kanal në Mirditë, ja fotot e 34-vjeçarit Eri Zefi

Eri Zefi

1 / 27

Eri Zefi

2 / 27

Eri Zefi

3 / 27

Eri Zefi

4 / 27

Eri Zefi

5 / 27

Eri Zefi

6 / 27

Eri Zefi

7 / 27

Eri Zefi

8 / 27

Eri Zefi

9 / 27

Eri Zefi

10 / 27

Eri Zefi

11 / 27

Eri Zefi

12 / 27

Eri Zefi

13 / 27

Eri Zefi

14 / 27

Eri Zefi

15 / 27

Eri Zefi

16 / 27

Eri Zefi

17 / 27

Eri Zefi

18 / 27

Eri Zefi

19 / 27

Eri Zefi

20 / 27

Eri Zefi

21 / 27

Eri Zefi

22 / 27

Eri Zefi

23 / 27

Eri Zefi

24 / 27

Eri Zefi

25 / 27

Eri Zefi

26 / 27

Eri Zefi

27 / 27
/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se arritja e marrëveshjes për Reformën do garantojë zgjedhje të lira e të ndershme?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Marrëveshje për të mos pasur Reformë