Aksidenti me 5 të plagosur në Fier, Report Tv sjell videon! 20-vjeçari me ‘Benz’ me shpejtësi të lartë përplaset ‘kokë më kokë’ me mjetin tjetër

FIER- Report Tv ka siguruar pamjet e aksidentit të djeshëm në aksin Pato-Fier, ku pesë persona mbetën të plagosur. Një 20-vjeçar, Gritli Gremi, ka qenë duke lëvizur me shpejtësi të lartë. Report Tv sjell momentin e aksidentit, ku shihet se dy mjetet tip ‘Benz’ dhe ‘Ford’ janë përplasur 'kokë më kokë' duke shkaktuar dëme të mëdha materiale, por fatmirësisht nuk pati viktima. 4 pjestarë të familjeje mbetën të plagosur. 

Siç shihet edhe nga video që ka siguruar gazetari i Report Tv, Kristaq Thano, ‘Benzi’ ka qenë duke lëvizur me shpejtësi të lartë dhe është përplasur me ‘Fordin’, i cili ka qenë duke u kthyer në kthesën në të majtë.

Nga aksidenti kanë mbetur të plagosur 5 persona, drejtuesi i "Benz" Gritli Gremi, 20 vjeç, drejtuesi i "Ford Focus" i identifikuar me inicialet  Telo Rredhi, si dhe tre pasagjerët në këtë automjet, të identifikuar me inicialet Ismet Rredhi, Shkëndije Rredhi dhe Lumturi Rredhi,  të cilët janë transportuar drejt spitalit për të marrë ndihmë mjekësore. 

Pasditen e djeshme (19 nëntor) në vendin tonë janë regjistruar 4 aksidente në Tiranë, Fier, Korçë dhe Krujë, ku një person humbi jetën dhe 8 mbetën të plagosur.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 21/11/2023 01:11

  Te dy fajtore jane.Njeri ishte me shpejtesi te madhe,tjetri, megjithese nuk duket qarte ne video,por kam pershtypjen qe nuk jep sinjalin e kthimit anesor.

  Përgjigju
 • Ergina: 20/11/2023 12:20

  Nese sdo te kishte nderprere manovren e kthimit, a do te ndodhte aksidenti ? Jo. Pra vogelushi 20 vjecar mund te denohet per kundravajtje administrative lidhur me shpejtesine nese eshte mbi norme sipas tabelave ne ate segment, ndersa shkaku kryesor eshte mosdhenia perparesi ndaj mjetit ne rrugen kryesore nga dikush qe jo vetem duhet te respektoje perparesine por ka dhe familjen me vete pra gabim dyfish

  Përgjigju
 • [email protected]: 20/11/2023 09:34

  Po cfare faji ka 20 vjecari FAJI duket qarte qe eshte e mjetit qe ben manovren e kthimit duke i prere rrugen.

  Përgjigju
  • Qim peka: 20/11/2023 12:01

   Ka faj se ishte me shpejtesi shume te lart. Duhet te ndalohet me ligj drejtimi i automjeteve me me shume se 1200 kubik per 3 vjet te sapopatentuarve.

 • Sondazhi i ditës:

  Besoni se Greqia do pranojë hapjen e grupkapitujve të parë Shqipëri-BE?×

Lajmi i fundit

Mblidhet grupi parlamentar i PS-së, i pranishëm edhe Rama

Mblidhet grupi parlamentar i PS-së, i pranishëm edhe Rama