Rep-pop/ 'Maratonë filmash' për Krishtlindje! 'I vetëm ne shtëpi' dhe 'Grinch', shijoni festën në grohtësinë e familjes dhe argëtohuni

Shkëmbeni dhuratat, hani darkën dhe pa humbu kohë mblidhuni së bashku për të ndjerë atmosferën e Krishtlindjeve pranë njeri-tjetrit edhe përmes një filmi klasik të festave.

Rep-pop nën magjinë e Krishtlindjeve ka përgatitur një listë me filmat më të bukur.

Një film argëtues, ku ndihet fort magjia e Krishtlindjeve është “The Princess Switch”. Dy gra identike në pamje por krejtësisht të ndryshme në personalitet takohen rastësisht. Ky është edhe momenti që jeta e tyre ndryshon përgjithmonë, pasi ato vendosin të ndërrojnë vende dhe të jetojnë jetën e njëra-tjetrës.  Kështu ato gjejnë jetën dhe dashurinë e vërtet.  Ky është “The Princess Switch” 1 por nëse këtë mbrëmje do të zgjidhni të bëni një maratonë kinematografik, atëherë nuk duhet të humbisni 2 dhe 3!

Nga lista e filmave që duhet të shihni këto festa nuk mund të mungojë “The Polar Express”!

Aventura e Tom, djaloshit skeptik për ekzistencës e Babagjyshit është ajo që ka nevojë çdo fëmijë dhe i rritur për t’i rikthyer shpresën.  Gjithçka nis kur ai bëhet një udhëtar i trenit me destinacion polin e veriut, për të takuar atë...të preferuarin e...Babagjyshin!

Asnjë listë me filma nuk është e plotë nëse nuk ka një Grinch dhe ky version i animuar i vitit 2018 nuk duhet humbur! “The Grinch” është krijesa e lezetshme jeshile që urren festat, ndaj dhe vendos që më ndihmën e qenushit të tij të vjedhë Krishtlindjet!  Por shumë shpejtë e gjithë rrjedha e filmit ndryshon, kur akullin në zemrën e tij e shkrin ngrohtësia dhe dashuria.

Filmi “Elf”, pavarësisht se është publikuar në vitin 2003, vijon të jetë një nga më të preferuarit e Krishtlindjeve!  Buddy, është një njeri i rritur nga Babagjyshi dhe ndihmësit e tij në Polin e Veriut Megjithëse shumë i lumtur mes tyre, ai e kupton se ka diçka që nuk shkon..*efekt* ndaj vendosë të shkojë në New York për të njohur nga afër babain e tij Biologjik! Por sigurisht New York nuk është Poli i Veriut! Ai më në fund gjen babain, por a do e pranoj ai?

Krishtlindjet nuk janë njësoj pa Kevin, djaloshin 8-vjeçar nga “Home Alone” që familja e tij e harron aksidentalisht në shtëpi dhe ikën me pushime.  Teksa Kevin shijon kohën i vetëm në shtëpi, 2 hajdutë profesionisht tentojnë të vjedhin shtëpi, një gjë të cilën ai nuk e lejon! Kështu nis aventura e 8-vjeçarit dhe e jona!

Mblidhni familjen, falni përqafime dhe shijoni kohën dhe filmat së bashku.

J.GJ./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

'S'i bashkon raporti, por leku' PS dhe PD votojnë pro një page shpërblim për orët shtesë në Komisionin e TIMS

'S'i bashkon raporti, por leku' PS dhe PD votojnë pro një page shpërblim për orët shtesë në Komisionin e TIMS