Reshje shiu gjatë gjithë ditës, parashikimi i motit për sot

Foto ilustruese

Mëngjesi i sotëm do të nisë me reshje të pakta shiu në të gjithë territorin tonë.

Por pasditja do të sjellë shtim të reshjeve ku në skaje veri-jug do të jenë mesatare dhe herë pas here intensive. Vetëm pas mesnatës pritet dobësim i intesistetit të reshjeve në të gjithë vendin.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulën në vlerat minimale dhe maksimale duke bërë që ekstremumet ditore të luhaten nga -2°C deri në 12°C.

Era do fryjë e fortë në tokë dhe det me shpejtësi mbi 80 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 7 ballë.

 

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    40 subjekte zgjedhore, 35 parti politike dhe 5 kandidatë të pavarur regjistrohen në KQZ për zgjedhjet e 25 Prillit! Mendoni se është një numër:

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Shifra rekord viktimash nga COVID, 21 humbje jete, 952 raste të reja! Sot janë kryer 1028 vaksinime