Reshjet e shiut në Elbasan dhe Korçë, pa drita disa fshatra

Foto ilustruese

Reshjet e shiut gjatë mbrëmjes së djeshme nuk kanë sjellë probleme të mëdha në qarkun e Elbasanit dhe të Korçës.

Situata në qarkun e Elbasanit deri tani paraqitet e qetë. Në aksin rrugor Elbasan - Librazhd gjatë mbrëmjes ka pasur rreshqitje të disa interteve (gurë të vegjël) të cilët janë pastruar dhe aksi është i kalueshëm, ndërsa disa defekte në energjinë elektrike në njësinë administrative Mollas Cërrik dhe në njësinë administrative Prrenjë- Librazhd, dhe këto defekte po riparohen.

Sakaq edhe në Qarkun e Korçës, gjatë natës ka patur rreshje shiu me intesitet deri mesatar. Temperaturat kanë qenë në vlera pozitive. Nga informacionet e dhëna nga strukturat përgjegjëse, aktualisht nuk ka probleme në akset rrugore nacionale dhe ato rurale, problem mbetetet furnizimi me energji elektrike i disa fshatrave te njësisë administrative Dardhas të cilat furnizohen nga fidri i Maliqit. Nga OSHEE janë nxjerrë grupet e punës në terren për riparimin e defektit.


Lajmi kryesor:

Moti i keq/ Bashkia Vlorë- qytetarëve: Shmangni lëvizjet me makina! Anulohen disa lundrime të trageteve nga Durrësi në Bari! Pa drita disa fshatra në Elbasan dhe Korçë


  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?×

Lajmi i fundit

John

10 persona të përfshirë në grabitjen e biznesmenit në Nikël, eksperti për Report: E dinin që s'ka patrulla policie në lëvizje! Kanë studiuar vendin për muaj të tërë