Reshje të dendura shiu në Maliq, stuhia rrëzon pemët pranë fshatit Pendavinj

Reshje të dendura shiu në Maliq, stuhia rrëzon pemët pranë fshatit Pendavinj

Stuhia rrëzon pemët në Maliq

KORÇË- Reshjet e dendura të shiut dhe stuhia e erës kanë krijuar probleme pasditen e sotme në zonën e Maliqit, ku në afërsi të fshatit Pendavinj, nga era e fortë u rrëzuan pemë duke bllokuar kështu rrugën.

Menjëherë pas raportimit të problemit njësitë e mbrojtjes nga zjarri dhe shpëtimit, bënë të mundur hapjen e rrugës nga pemët e rrëzuara që bllokonin qarkullimin. Stuhia dhe reshjet e shiut vijuan për rreth 1 orë ndërkohë është ulur intensiteti i tyre. Momentalisht nuk raportohen probleme të tjera në zonë.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Samiti i BE në Tiranë do përshpejtojë integrimin?×

Lajmi i fundit

Sherr mes protestuesve, ndërhyn bodigardi i Sali Berishës

Sherr mes protestuesve, ndërhyn bodigardi i Sali Berishës