Reshje të dendura shiu dhe erë e fortë në Lezhë/ Ndërpritet energjia elektrike në disa fshatra! Pezullohen lundrimet në Shëngjin

 

Shëngjin

Moti i keq me ere dhe reshje të dendura shiut ka përfshirë edhe rajonin e Lezhës. Nga kjo situate janë krijuar probleme me lundrimin detar në Shëngjin.

 Dallgët e detit kanë arritur deri në 5 metra, duke detyruar kapiterinë e portit qe të pezulloje lundrimin deri në përmirësimin e kushteve atmosferike.

Po ashtu nga moti i keq janë krijuar probleme me furnizimin me energji elektrike kryesisht në fshatra dhe po punohet për riparimin e defekteve.

Reshjet e shiut kanë sjell shtim të prurjeve në lumenj Drin, Mat dhe Gjadër, por fatmirësisht pa krijuar probleme.


Lajmi kryesor:

Rikthehet moti i keq/ Dëborë në Shkodër, Dibër e Fushë-Arrëz! Pezullohen lundrimet në Durrës e Lezhë! Përmbytje në Vlorë


K.M/S.Ç/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Tifozët e Kombëtares parakalojnë autobusin e Serbisë, i tregojnë simbolet kuqezi (VIDEO)

Euro 2024/ Tifozët e Kombëtares parakalojnë autobusin e Serbisë, i tregojnë simbolet kuqezi (VIDEO)