Reshje të shumta shiu, ndeshja e Champions League rrezikon të shtyhet (VIDEO)

Reshje të shumta shiu, ndeshja e Champions League rrezikon të shtyhet (VIDEO)

Fusha para ndeshjes

Galatasaray dhe Manchester United përballen sot në 18:45 për grupin A të Champions League. Sfida është në rrezik serioz për t’u shtyrë për shkak të reshjeve të mëdha të shiut në Stamboll.

Kjo ndeshje është shumë e rëndësishme për ekipin e Ten Hag për të përcaktuar fatin e tyre në këtë garë. Sidoqoftë, ajo rrezikon të mos luhet për shkak të motit të keq që po mbizotëron në Turqi.

UEFA ende nuk e ka marrë një vendim, por në pamje duket qartë se topi ngec në ujë. Madje në fushë u panë zyrtarët e këtij institucioni të cilët inspektuan fushën për të parë nëse janë kushtet e përshtatshme për t’u zhvilluar një ndeshje e futbollit.

Deri më tani nuk ka ndonjë njoftim zyrtar sa i përket kësaj çështjeje, por një gjë është e sigurtë, reshjet e shiut nuk do të ndalen gjatë tërë natës.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Vetingu largon përfundimisht nga sistemi i drejtësisë gjyqtaren Zeqine Sollaku, bashkëshorten e ish kryeprokurorit Sollaku

Vetingu largon përfundimisht nga sistemi i drejtësisë gjyqtaren Zeqine Sollaku, bashkëshorten e ish kryeprokurorit Sollaku