Reshjet e dëborës/ Nuk mori masa për mirëmbajtjen e aksit Balldren-Lezhë-Milot, nën hetim kompania

1613227540_deborerrugelezhe.jpg

Dëbora vijon të shkaktojë probleme në akset kryesore nacionale në vendin tonë.

Policia njofton, se një prej firmave kontraktuese për mirëmbajtjen e aksit Balldre-Lezhë-Milot është vendosur nën hetim për shpërdorim detyre.

Sipas autoriteteve të Qarkullimit Rrugor, kjo kompani nuk ka marrë asnjë masë në lidhje me mirëmbajtjen e aksit.

Efektivët e policisë ndodhen në terren për monitorimin e situatës teksa u bëhet thirrje qytetarëve që të bëjnë kujdes në qarkullimin me automjete.


Lajmi kryesor:

Dëbora përfshin Shqipërinë! Probleme në disa akse kombëtare, zonat problematike! Ndalohet qarkullimi i mjeteve të rënda deri të hënën


E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?×

Lajmi i fundit

John

Makina përplas për vdekje këmbësorin, shoqërohet drejtuesi