Reshjet e dëborës përfshijë qarkun e Korçës gjatë natës! Trashësia deri në 10 cm! Ja si paraqitet situata në akset nacionale dhe turistike

Reshjet e dëborës kanë përfshirë qarkun e Korçës gjatë natës ndërsa ka pasur edhe reshje shiu. Trashësia e dëborës varion nga 5 deri në 10 centimetër.

Rrugët janë të kalueshme ndërsa po punohet për pastrimin dhe kirposjen. Temperatura mesatare është -1 gradë.

Aktualisht nuk paraqiten probleme me qarkullimin e mjeteve në akset rrugore nacionale dhe turistike.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Kombëtarja nuk arrin të fitojë, Braçe: Dështim, por djemtë janë të fundit në analizën e fajit! Fajtorët më të mëdhenj janë në tribunë

Kombëtarja nuk arrin të fitojë, Braçe: Dështim, por djemtë janë të fundit në analizën e fajit! Fajtorët më të mëdhenj janë në tribunë