Reshjet e shiut dhe ngricat sjellin probleme me energjinë elektrike në Kukës! (Pamje nga terreni)

Reshjet e shiut dhe ngricat sjellin probleme me energjinë elektrike në Kukës! (Pamje nga terreni)

OSHEE Kukës në terren

Pas reshjeve te shiut tashmë ulja e temperaturave ka shkaktuar probleme në rrjetin e energjisë elektrike.

Nëpërmjet një njoftimi, OSHEE Kukës bën me dije se në zonën e Kukësit trashësia e akullit ka shkuar në mbi 5 cm.

Ndërsa grupet e avarisë së OSSH në Kukës ndodhen në terren për të bërë të mundur riparimet në fiderin nr.9 që furnizon me energji fshatrat Ujmisht, Gjanë dhe Bushtricë.

Njoftim për abonentët në Kukës:

Si pasojë e uljes së temperaturave, në zonat veriore akulli ka shkaktuar probleme në rrjetin e shpërndarjes.

Këtu jemi në zonën e Kukësit ku trashësia e akullit ka shkuar mbi 5 cm.

Grupet e avarisë së OSSH Kukës janë në terren dhe po punojnë për riparimin e defektit në fiderin nr.9 që furnizon me energji fshatrat Ujmisht, Gjanë dhe Bushtricë.

Megjithë terrenin e vështirë dhe ngrirjen e përcjellësave si pasojë e akullit, punonjësit e OSSH po punojnë intensivisht për rikthimin e energjisë tek të gjithë abonentët.

 

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Nesër konstituohet komisioni antikorrupsion, Fatmir Xhafajn zhvillon mbledhjen e parë

Nesër konstituohet komisioni antikorrupsion, Fatmir Xhafajn zhvillon mbledhjen e parë