Reshjet e shiut dhe breshërit dje në Ersekë, ja bilanci i dëmeve në 4 fshatra

 Reshjet e shiut dhe breshërit dje në Ersekë, ja bilanci i dëmeve në 4 fshatra

Reshjet e breshërit në Ersekë

Reshjet e shiut e breshërit ditën e djeshme në Ersekë kanë dëmtuar 10 hektarë perime, 2000 rrënjë kumbulla e mollë në fshatrat Rehove, Straje, Psar e Bejkovë.

Gjithashtu në bilancin e demëve përfshihen edhe sipërfaqe me grurë, elb, tërshërë e rrush.

Banorët raportuan dje se breshëri zgjati deri në 20 minuta.

 

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Të mendosh si kampione! Historia e Eglantina Shabanajt në 'Një nga ne': Kam fituar 15 gara shahu, ky pasion do vdesë me mua

Të mendosh si kampione! Historia e Eglantina Shabanajt në 'Një nga ne': Kam fituar 15 gara shahu, ky pasion do vdesë me mua