Reshjet gjatë natës, përmbyten 200 hektarë tokë në Murqinë të Krujës

Reshjet gjatë natës, përmbyten 200 hektarë tokë në Murqinë të Krujës

Toke e permbytur ne Murqine te Krujes

Si pasoje e reshjeve të dendura të rëna gjatë natës, lumi Ishëm ka dalë nga shtrati.

Për pasoje rreth 200 hektarë tokë e mbjellë me misër, jonxhë dhe grurë është përmbytur.

Situata e rëndë ka prekur fshatin Murqinë të rrethit të Krujës.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eliminimi nga Champions League, Edlir Tetova: Peng penalltitë, në stërvitje nuk gabuam asnjë

Eliminimi nga Champions League, Edlir Tetova: Peng penalltitë, në stërvitje nuk gabuam asnjë