‘Riedukim’ 3 muaj reporterit të politikës, gazetarët në protestë para Kryeministrisë

TIRANË- Në një kohë që Kryeministri Edi Rama ndodhet në një vizitë zyrtare në Holandë, gazetarët u mblodhën në protestë përpara godinës së ekzekutivit.

Protesta u zhvillua paqësisht pas vendimit të Ramës për të mos pranuar për tre muaj, pyetje nga një prej gazetarëve që pyeti ministren Olta Xhacka nëse kishte zbatuar kodin e etikës në raport me bashkëshortin investitor strategjik.

Gazetarët qëndruan për rreth 60 minuta para godinës së Kryeministrisë, ndërsa kishin zgjedhur të flisnin përmes mesazheve, jo vetëm me shkrim. Një skoç rreth gojës me ngjyrë të zezë ishte simboli kryesor i protestës.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • rezi: 04/07/2022 22:48

  E pra, më vjen ndot të shoh këto palo gazetarë që nuk janë ndjerë e nuk ndihen, kur jo vetëm djegur por dhe rrahur njerëz që kanë kritikuar atë non gratan, që s'më vjen ti zë emrin në gojë. Si jetojnë këta njerëz aman, me se paguhen? Po Remzi Lani a nuk pati mbaruar filozofi? Doli prapë në dritë bashkë me kazanët e tjerë? Edi Rama s'ka fare nevojë për konferencat tuaja, komunikon me popullin direkt, ju mos ju futni në shtrat ministreve e tu bëni pyetje provokative, se nuk do merrni përgjigje. Një shkrim bëri Rama dhe desh i bënë gropën në kohën e non gratës, kur keni dalë në protestë juve për presionin që i bëhet drejtësisë? Ja sot e dje, deputetë ligjvënës që bëjnë presion, e ju dilni na bëni propogandë se po ju pengojnë të flisni. kjo s'ka b... ku të rrijë.

  Përgjigju
 • Deti: 04/07/2022 20:49

  Edhe NKOLL LEHESI e provoj nje here kundershimin e kriminelit non grata dhe ja dogji biznesin! Po NKOLLA a ka dalur ne protest me REMZI LANIN dhe shum shum si keto vemje te gazetaris.

  Përgjigju
 • Gaz: 04/07/2022 19:44

  Mos u skandalizoni kaq shumë aman. Ky thjeshtë e tha hapur atë që të tjerët bëjnë fshehurazi. Sa e sa punonjës gazetash as nuk lejoheshin t'i afroheshin institucioneve e jo më të bënin pyetje për Zenin e kompani. Le që kush do bënte pyetje aman... . Këta nuk dinë nga lidhet gomari.

  Përgjigju
 • Niku: 04/07/2022 19:29

  Shumica aty jane gjobevenes dhe gazetare pa shkolle..

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria