Rikthim i magjishëm i Ronaldos në kombëtaren portugeze! 38 vjeçari shënon 'eurogol' nga goditja e dënimit (VIDEO)

Rikthimi i Cristiano Ronaldos në kombëtaren e Portugalisë ka bërë bujë të madhe në botën e futbollit. Gjatë ndeshjes, së sotme përballë Lihtenshtejnit, sulmuesi i Al Nassr ka shënuar dy gola, njërin prej tyre në një goditje dënimi.

Golin e parë, në minutën e 51, Ronaldo e shënoi nga pika e bardhë e penalltisë. Ndërsa goli i dytë ishte totalisht një spektakël për nga mënyra sesi u shënua.

38 vjeçari ekzekutoi në mënyrë perfekte goditjen e dënimit me një gjuajtje para së cilës portieri nuk mundi të bënte asgjë. Goli i Ronaldos e çoi rezultatin në 4-0 për portugezët.

B.V/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, a duhet të zhvillohet menjëherë gara për kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Vangjush Dako akuzohet dhe për një tender, dëmi ndaj shtetit 180 mln lekë

Vangjush Dako akuzohet dhe për një tender, dëmi ndaj shtetit 180 mln lekë