Rindërtimi i Notre Dame, Haradinaj: Do të kontribuojë edhe Kosova

Rindërtimi i Notre Dame, Haradinaj: Do të kontribuojë edhe Kosova

Kosova do të ndihmojë financiarisht në rindërtimin e Katedrales Notre Dame në Paris, e cila dy ditë më parë u përshi nga flakët.

Në një takim me ambasadorin e Francës, Didier Chabert, kryeministri Ramush Haradinaj tha se në listën e gjatë të dhurimit të parave për rindërtimin e Katedrales do të jetë edhe Kosova, por nuk ka dhënë një shifër konkrete se për sa bëhet fjalë.  

Deri më tani janë mbledhur rreth 1 miliardë euro.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com