Rinumërimi i 5 kutive të votimit për këshilltarë bashkiakë në Pukë, 64 vota që i përkisnin PR-së ishin përllogaritur në favor të PDIU-së

Rinumërimi i 5 kutive të votimit për këshilltarë bashkiakë në Pukë, 64 vota që i përkisnin PR-së ishin përllogaritur në favor të PDIU-së

1684951727_komisioniiankimimevedhesanksioneve.JPG

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve ka rrëzuar kërkesën e Aleancës Demokristiane për hapjen e dhe rinumërimin e 15 kutive të tjera për këshillin bashkiak në Pukë.

Rezultatet e dala pas rinumërimit të 5 prej kutive për këshillin bashkiak në Pukë do pasqyrohen në tabelën përmbledhëse për rezultatin. Ndërsa në njërën prej 5 kutive të numëruara u konstatua që 64 prej votave të cilat ishin llogaritur për PDIU-së i përkisnin Partisë Republikane.


Lajmi kryesor:

Rinumërohen 5 kuti për këshilltarë bashkiakë në Pukë, 64 vota të llogaritura për PDIU i përkisnin PR-së! KAS rrëzon kërkesën për 15 kuti të tjera


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

A do të bashkohej më PD? Qori: Kemi moral dhe ideale të ndryshme! S’luftojmë për karrigen

A do të bashkohej më PD? Qori: Kemi moral dhe ideale të ndryshme! S’luftojmë për karrigen