‘Rithemelimi’ i Berishës vijon zgjedhjet, mbyllet votimi në degën e PD-së në Divjakë, ja fituesi

Komisioni i Rithemelimit në PD, i udhëhequr nga Sali Berisha, vijon procesin e zgjedhjeve për kryetarët e degëve, ndërsa sot u votua  për kryetarin e degës së PD në bashkinë Divjakë.

Kryetar i degës u zgjodh Elizabeta Rredhi me 240 vota, ndërsa në garë ishte edhe Gjergji Janko, por arriti të sigurojë vetëm 159 vota. Votimi nisi në orën 08:00, ndërsa morën pjesë vetëm 405 votues nga 820 anetarë degës Divjakë.

Drejtuesi politik i qarkut Fier, Luan Baci ndoqi nga afër procesin e zgjedhjeve duke thënë se votimi është i qetë.

“PD, absolutisht Komisioni i Rithemelimit po zhvillon zgjedhje edhe në qarkun e Fierit për kryetarët e degëve. Kemi mbaruar në Patos, Roskovec e Fier, sot kemi Divjakën. Në Divjakë është një organizim perfekt grupi i Rithemelimit të PD, dy kandidaturat nga anëtarësia e PD dega Divjakë janë Elizabeta Rredhi dhe Gjergji Janko, dy anëtarë të PD, aktivë të kësaj periudhe. Është i qetë votimi, dy kandidatët janë aty dhe në orën 17:00 ose 18:00 kur të përfundojë fluksi i anëtarëve të PD do të bëhet mbyllja e votimit, do të bëhet numërimi dhe shpallja e kandidatit fitues”, tha Baci.

Ndërkohë, Rithemelimi duket se nuk ka ndërmend që të ndalë procesin e zgjedhjeve për krerët e degëve, ndonëse në platformën e propozuar nga Enkelejd Alibeaj kërkohet që të ndalet çdo proces i riorganizimit të njëanshëm.

M.Q./SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Vritet 38 vjeçari në Katund Sukth! Dy grupe të FNSH-së Tiranë nisen drejt Durrësit (EMRI)

Vritet 38 vjeçari në Katund Sukth! Dy grupe të FNSH-së Tiranë nisen drejt Durrësit (EMRI)