Roland Bejko në “Botërori +”: Edhe Messi me Ronaldon njerëz janë…

Roland Bejko në Botërori +

I ftuari i ditës në emisionin “Botërori +” në Report Tv është Roland Bejko, pedagog i njohur. Ai u mundua të justifikonte paraqitjen e Messit dhe Ronaldos, duke pohuar edhe ata janë tokësorë.

Messi dhe Ronaldo janë yje, por edhe ata njerëz janë dhe e ndjejnë presionin. Janë shumë faktorë, që nuk varet vetëm nga ata të dy. E kemi të lehtë t’i gjykojmë nga ekrani, por mos harrojmë se ata kanë dhuruar spektakël. Përballë kanë pasur ekipe të forta, futbolli është kolektiv dhe i vetëm nuk mund të marrësh trofeun.

Pedagogu Roland Bejko.

 

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se pandemia COVID-19 ka ndikuar në rritjen e çmimeve nëpër zonat turistike në vend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Kreu i kishës katolike apel qytetarëve: Koronavirusi është një kërcënim edhe për demokracinë