VIDEO/ Romë, i burgosuri kapërcen murin brenda burgut dhe hipën mbi vinç

Një i burgosur në Itali, në shenjë proteste, ka arritur të ngjitet në një vinç që ndodhej brenda territorit të burgut ku po vuante dënimin .

Ngjarja është regjistruar në burgun Capitoline të Rebibbias në periferi të Romës.

Burri ka arritur të ngjitet në murin e oborrit shëtitës për të kaluar në një zonë tjetër dhe më pas të ngjitet në vinçin e një kantieri që ndodhej brenda sërish brenda territorit burgut.

Policia e burgut menjëherë ka dhënë alarmin dhe në vendngjarje ndodhen edhe forcat zjarrfikëse.

S.G/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Raport: Lufta kundër korrupsionit në Ballkan sheh progres, por edhe regres

Raport: Lufta kundër korrupsionit në Ballkan sheh progres, por edhe regres