Ronaldinho do t’i japë fund karrierës ne Meksikë në fund të sezonit

/ATSH-AFP/. - Ylli brazilian, Ronaldinho, 35 vjeç, eshte shprehur se do t'i jape fund karrieres ne fund te sezonit, gjate nje konference shtypi ne klubin e tij meksikan te Queretaro.
Braziliani, kampion bote ne Japoni dhe Korene e Jugut ne 2002, i jep keshtu fund zerave lidhur me terheqjen e tij.
Ai tha gjithashtu se do te vazhdoje te luaje deri ne fund duke qene "kompétitiv", ne klubin ku ka kaluar "momentet me te mira" ne Meksike.
Ish-lojtari i PSG, FC Barcelona dhe AC Milan, tha gjithashtu se do ta zgjidhe kontraten e tij me klubin modest te Querataro, me te cilin eshte lidhur deri ne qershor te 2016.
Kete jave, shtypi brazilian shkruante se Ronaldinho mendon qe t'i jape fund  karrieres ne fund te ketij sezoni, duke u pergatitur per festen e lamtumires. 

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Disiplina bën kërdinë, pezullohen me 4 ndeshje presidentët në Superligë dhe në të Parën! Dënime masive në futbollin shqiptar, 'kyçet' stadiumi në Vlorë