Rrëmben djalin nga duart e punonjësve social në Itali, babai i divorcuar mbyllet me të në shtëpi! Nuk pranon të kthejë 4-vjeçarin

Rrëmben djalin nga duart e punonjësve social në Itali, babai i divorcuar mbyllet me të në shtëpi! Nuk pranon të kthejë 4-vjeçarin

Foto ilustruese

ITALI- Një djalë katër vjeçar është rrëmbyer nga duart e punonjësve social nga babai i tij i cili më pas u largua dhe u mbyll me të në shtëpi.

Ngjarja ka ndodhur në Rodengo Saiano, në provincën e Breshias. Pasi u njoftua për ngjarjen, karabinierët zbuluan se prindi ishte i divorcuar dhe me origjinë nga Evropa Lindor.Ai  u mbyll në shtëpi me djalin e tij në Roncadelle, një fshat në brendësi të vendit. 

Sipas ANSA , negociatat mes policisë dhe babait janë duke u zhvilluar për kthimin e të miturit. Dyshohet se prindi ka kërcënuar dhe me një armë punonjësen e Shërbmimit social kur ka marrë fëmijën, ndërsa e gjithë zona ku jeton burri është rrethuar nga policia.

Mediat italiane shkruajnë se karabinerët kanë pasur një telefonatë me babain e të miturit, ku kanë folur dhe me 4-vjeçarin dhe thonë se ai është në gjendje të mirë shëndetësore.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me propozimin e Berishës që votimi të bëhet i detyrueshëm?×

Lajmi i fundit

Miqësoret/ Gentian Mezani rikthen Laçin te suksesi, triumfojnë Kukësi dhe Tirana

Miqësoret/ Gentian Mezani rikthen Laçin te suksesi, triumfojnë Kukësi dhe Tirana