Rrëmbimi i Xhaferrit, pas dëshmisë së të penduarit, miku i Shullazit fshihej në Durrës (Detaje të reja)

Rrëmbimi i Xhaferrit, pas dëshmisë së të penduarit, miku i Shullazit fshihej në Durrës (Detaje të reja)

Vendi ku u vra mbrëmë Edison Harizaj

Pas dëshmisë së dëshmitarit të penduar Gazmend Merkaj, ku implikonte Edison Harizajn në rrëmbimin dhe vrasjen e Albano Xhaferrit, viktima e atentatit mbrëmjen e djeshme ishte zhvendosur nga Vlora në Durrës ku fshihej. Ai i trembej ndonjë hakmarrje të mundshme në Vlorë duke u fshehur në Durrës, por mbrëmë u vra pikërisht në këtë qytet.  Ekzekutimi tij ka qenë mafioz, pasi autorët nuk kanë lënë gjurmë dhe prita u bë në një vend ku nuk kishte kamera sigurie.


Lajmi kryesor:

Ekzekutim mafioz në Durrës, vritet për hakmarrje miku i Shullazit, shoku vdes në spital (VD)


  • Sondazhi i ditës:

    Besoni se miratimi i rezolutës e bën më efikase luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

Tatimi i profesioneve të lira, administrata tatimore sqaron përditësimin e kodit ekonomik për bizneset

Tatimi i profesioneve të lira, administrata tatimore sqaron përditësimin e kodit ekonomik për bizneset