Rrëmbyen, droguan dhe përdhunuan një 19-vjeçare për 3 ditë në apartamentin e tyre në Athinë, arrestohen 2 shqiptarët që ishin nisur për pushime

Dy shqiptarët teksa po shkonin tek hetuesi

E rrëmbyen, e droguan, e përdhunuan për 3 ditë pa mëshirë në apartamentin e tyre në kryeqytetin grek, e më pas 2 shqiptarët të moshës 20 dhe 21 vjeç u larguan për pushime në ishullin e Mikonos, sikur mos të kishte ndodhur asgjë, sikur mos t’i kishin falur momente tmerri vajzës 19-vjeçare.

Sipas mediave lokale, 2 të rinjtë shqiptarë janë arrestuar gjatë paradites së djeshme nga policia e Mikonos, pas denoncimit të 19-vjeçares e cila mbërriti në komisariat në një gjendje të keqe shëndetësore dhe nën efektin e drogës.

Gjithçka nisi me shkëmbimin e disa mesazheve në Facebook, nga ku njeri prej djemve dhe 19-vjeçarja edhe ranë dakord që të zhvillonin një takim mes tyre të mërkurën e kaluar.

Por ky takim ishte makthi nga i cili prej 3 ditësh 19-vjeçarja nuk po zgjohej dot.

I riu shqiptar e çoi vajzën e re në shtëpinë e tij, por sapo ajo hyri brenda zbuloi që ata nuk do të ishin vetëm, aty priste edhe shoku tjetër.

19-vjeçarja i tregoi policisë, se 2 djemtë i dhanë asaj të pinte një pije, në të cilët dyshohet se kishte edhe lëndë narkotike, në atë moment nisën 3 ditët e tmerrit për të...

Dy shqiptarët gjatë paradites së sotme janë paraqitur përpara hetuesit për të treguar detajet e 3 ditëve që mbajtën në apartament 19-vjeçaren.

Ata akuzohen për rrëmbim, përdhunim në grup, posedim dhe përdorim droge.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 28/06/2021 01:42

    Moshatari i tyre, Musaen Zeneli ,20 vjec ne vend qe te pushonte si cdo moshatar,kishte zgjedhur te punonte.Babai i tij nuk jetonte me,dhe djaloshit iu desh te behej trari i shtepise,per te ndihmuar familjen.Ai shume mire mund te kishte zgjedhur nje pune te lehte e shume fitimprurese,te behej shperndares droge para dite dhe mbas dite te zbavitej me shoket,por jo, ai zgjodhi shtegun me te veshtire,por te ndershem te punes,zgjodhi qe ne zhegun e vapes te punonte kamarier e te ndihmonte dhe ne kuzhinen e hotelit dhe fatkeqesisht humbi jeten ne diten e pare e te fundit te punes nga plumbat e zbrazura nga marrezia e te rriturve,kurse keta birbot moshatare me te, te perkedhelur e te llastuar nga prinderit me aq para sa mund t'ju dalin per pushime,alkool,droge,e kane mendjen per te perdhunuar vajza,se per pune,jo e jo.Tani te provojne shijen e punes ne burg ,se ju ben mire.Do ju jape ate edukim qe s'ju a dhane prinderit.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Kini kujdes me historinë e dashurisë tuaj, parashikimi i yjeve për ditën e sotme