Rrëzohet raketa kineze që kishte dalë jashtë kontrollit! Mbetjet dyshohet të kenë rënë në Shqipëri dhe Greqi

Rrëzohet raketa kineze që kishte dalë jashtë kontrollit! Mbetjet dyshohet të kenë rënë në Shqipëri dhe Greqi

Raketa dhe harta e vendeve ku mund të kenë rënë mbetjet

Mbetjet e një rakete kineze e cila ka dalë jashtë kontrollit në atmosferën e Tokës pasditen e 21 janarit, thuhet se kanë rënë pranë Shqipërisë dhe Greqisë. Sipas mediave të huaja, pjesë të raketës kineze CZ-2C-Y35 , e lëshuar në orbitë në vitin 2014, janë shpërndarë në vende të ndryshme, duke mos përjashtuar mundësinë që mbetjet të arrijnë në tokë.

Mësohet se mbetje të raketës të dalë jashtë kontrollit të kenë rënë në jug të Shqipërisë dhe perëndim të Greqisë.

Por kërkimet vijojnë për të parë nëse realisht mbetje të kësaj rakete kanë përfunduar në Tokë.

Harta e vendeve ku mund të kenë rënë mbetjet e raketës kineze

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A është i drejtë vendimi për të shtyrë Komisionin Hetimor për ‘McGonigal’?×

Lajmi i fundit

Tri pikët e Teutës, Edi Martini: Fitore e vuajtur, probleme me lodhjen

Tri pikët e Teutës, Edi Martini: Fitore e vuajtur, probleme me lodhjen