Rriten sërish rastet me COVID-19 në 24 orët e fundit! 49 qytetarë të infektuar dhe asnjë humbje jete

Rriten sërish rastet me COVID-19 në 24 orët e fundit! 49 qytetarë të infektuar dhe asnjë humbje jete

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 871 testime nga të cilët 49 qytetarë kanë rezultuar të infektuar me COVID-19.

Fatmirësisht nuk është regjistruar asnjë humbje jetë, ndërsa janë shëruar 31 qytetarë duke e çuar numrin e të shëruarve në 271,812 që nga fillimi i epidemisë.

Në të gjithë vendin rezultojnë 225 qytetarë aktivë dhe aktualisht në spital po marrin trajtim 5 pacientë.

Që nga fillimi i pandemisë e deri më tani në Shqipëri janë regjistruar 275,534 raste pozitive dhe 3,497 humbje jete.                    

Statistika (13 Maj 2022)

Raste të reja ditore          49

Të shëruar në 24 orë       31

Të shtruar në spitale         5

Humbje jete në 24 orë      0

Testime ditore                 871

Testime totale               1,816,684

Raste pozitive                  275,534

Raste të shëruara             271,812

Raste Aktive                         225

Humbje jete                        3,497

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Ramosi dhuratë Barcelonës, katalanasit mundin Sevillan e marrin kryesimin në Spanjë! Dortmundi forcë e parë në Gjermani

Ramosi dhuratë Barcelonës, katalanasit mundin Sevillan e marrin kryesimin në Spanjë! Dortmundi forcë e parë në Gjermani