Rritën shpejtësinë për të shmangur policinë, aksidentohet furgoni i mbushur me emigrantë! 7 viktima dhe 7 të plagosur në Greqi

Foto ilustruese

Një aksident tragjik u regjistrua orët e para të mëngjesit të sotëm, ku 7 persona humbën jetën dhe 7 të tjerë u plagosën në Egnatia Odos, në Greqi.

Një furgon i mbushur plotë me emigrantë të paligjshëm është përplasur fatalisht me anësore e rrugës dhe më pas është përmbysur, pasi shoferi me origjinë moldave duke rritur shpejtësinë tentoi të dilte nga rruga Egnatia. Ngjarja e rëndë erdhi si pasojë e dëshirës së emigrantëve për të shmangur policinë, pasi i bëri shenjë të ndalonte.

Ende nuk është bërë me dije identiteti i viktima, ndërsa të plagosurit janë dërguar menjëherë në spital për të më marrë trajtimin e nevojshëm mjekësor.

 

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni vizitën e presidentit turk Erdogan në Shqipëri?×

Lajmi i fundit

John

Çfarë e bëri Napoleon Bonapartin kaq të suksesshëm?