Sot 17 viktima me COVID-19 në Kosovë dhe 294 raste pozitive! Prishitna dhe Peja numrin më të lartë të të infektuarve në vend

Sot 17 viktima me COVID-19 në Kosovë dhe 294 raste pozitive! Prishitna dhe Peja numrin më të lartë të të infektuarve në vend

Foto ilustruese

Gjatë 24 orët e fundit janë shënuar 294 raste pozitive me COVID-19 dhe 17 viktima.

Numri i rasteve të reja në raport me ditën e djeshme është ulur pasi dje janë shënuar 329 persona të infektuar.

Shqetësues paraqitet fakti që numri i viktimave në vend gati është trefishuar në krahasim me dje, kur kanë humbur jetën 5 persona dhe sot 17.

Qytetet më të prekura vazhdojnë të jenë ato të ditëve të fundit me në krye Prishtinën, Pejën, Drenasin dhe Podujevën.

Pavarësisht se dita e sotme ka qenë një ditë e keqe për sa i përket viktimave si pasojë e koronavirusit, Kosova duket sikur po e përballon pandeminë më së miri. Sipas zëvendëskryeministrit të vendit Besnik Tahiri Kosova nuk e ka të nevojshme të ndërmarri masa të reja shtrënguese, pasi mjaftojnë këto të cilat janë në fuqi aktualisht. Në një mëndje me të bie dhe ministri i shëndetësisë Armend Zemaj.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që SHBA e jo më BE të ndërmjetësojë dialogun Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Itali/ Shqiptarja ekzekutohet me plumb në kokë, në kërkim ish bashkëshorti! Videot e para nga vendi i krimit

Itali/ Shqiptarja ekzekutohet me plumb në kokë, në kërkim ish bashkëshorti! Videot e para nga vendi i krimit