Rritet numri i deputetëve në Kuvend, KQZ u jep mandatin tre kandidatëve të rinj

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve

Ditën e sotme kanë marrë mandatin e deputetit në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve tre kandidatë të rinjë. Përkatësisht KQZ i ka dhënë mandatin Suzana Topit nga lista e LSI-së në Elbasan, ndërsa nga lista e PD-së në Tiranë, KQZ i ka dhënë mandatin Selami Janishehu dhe Besnik Troplinit.

Në qarkun e Elbasanit, Suzana Topi ka qënë e fundit kandidate nga listat e LSI-së që ka marrë mandati pasi emrat e kandidatëve të kësaj partie kanë përfunduar në këtë qark.

G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Një ditë afat për reformën zgjedhore, a mendoni se palët politike do vendosin në favor të qytetarëve?

Komento

Komente

  • Hinglateri: 14/05/2019 16:21

    U tha u fysh u rrudh LSI... po behet koqe e hi

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Tritol në hotelin e Ervin Matës pranë QSUT-së në Tiranë, nuk ka të lënduar