Rriti mjekrën dhe vizitoi Mekën, drejtuesit e skuadrës franceze frikësohen nga radikalizimi i kapitenit të ekipit

Rriti mjekrën dhe vizitoi Mekën, drejtuesit e skuadrës franceze frikësohen nga radikalizimi i kapitenit të ekipit

Lojtari i Lyon-it, Houssem Aouar

Lojtari i Lyonit, Houssem Aouar, vendosi të luajë për kombëtaren e Algjerisë në fillim të janarit, edhe pse pati një paraqitje në një ndeshje miqësore për Francën.

Ndërkohë, Aouar, ka filluar t’i shqetësojë drejtuesit e Lyonit për praktikimin e fesë islame.

Gjegjësisht, sipas shkrimeve të gazetarit të besueshëm francez Romain Molina, drejtuesit e Lyonit i shqetëson fakti që Aouar kohëve të fundit e praktikon intensivisht fenë e tij. Madje kanë frikë nga radikalizimi i tij.

“Në lidhje me paranojën e klubit, ka një anekdotë. Aouar rriti mjekër dhe shkoi në Mekë. Keni djem në klub që thonë me vete: “O la la, a nuk do të radikalizohej atje?”. Si dëshironi që lojtarët të ndihen mirë më pas”, ka thënë Molina.

Megjithatë, trajnerit Laurent Blanc nuk i intereson shumë kjo. Aouar nuk është në planet e tij për shkak se kontrata e tij deri në fund të qershorit nuk është zgjatur ende dhe Milani dhe Roma e kanë ndjekur prej kohësh.

Aouar ka qenë një nga lojtarët më të mirë të klubit në sezonet e fundit dhe prej tij pritej një transferim i madh.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Shenjat e plumbave në xhama dhe kangjella, pamjet pas të shtënave drejt Top Channel

Shenjat e plumbave në xhama dhe kangjella, pamjet pas të shtënave drejt Top Channel