Rrugë e biznese përmbyten nga shiu në Vlorë (VIDEO)

Një pjesë e rrugëve të qytetit të Vlorës janë përmbytur sërish nga reshjet e dendura të shiut që kanë rënë nga dje pasdite dhe gjatë natës.

Gazetari i Report Tv në Vlorë, Armand Xhelili raporton se problemet më të mëdha janë në lagjet "28 nëntori", "Rilindja" dhe "1 Maji".

Si pasojë e ujit që ka vërshuar në rrugë janë përmbytur edhe katet e para të disa bizneseve në qytetin bregdetar.

Si pasojë e reshjeve problemet në Vlorë vijojnë prej tre ditëve të fundit. Shkak ka qenë bllokimi i hidrovorit si pasojë e hedhjes së mbeturinave.

Pamje nga permbytja e rrugeve ne Vlore

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve